11:15

"Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet" sióstr Girard


Tym razem przedstawiam Wam poradnik napisany przez siostry - Anne-Sophie i Marie-Aldine Girard, które pochodzą z Francji. W tym kraju poradnik cieszy się niesamowitym powodzeniem. Jak będzie z tym u nas? Zobaczymy:)
Poradnik składa się z 157 stron, a na każdej znajdziemy w zasadzie coś innego. Raz trafimy na temat beznadziejnych wakacji, a raz na listę zakazanych prezentów, by zaraz znaleźć ściągę dla dziewczyn, które chcą lepiej zrozumieć mężczyzn. Tego typu tematy są przeplatane zasadami, których w sumie jest 30. Na niektórych stronach znajdują się miejsca na zapiski, na przykład największe głupoty jakie zrobiłyśmy w swoim życiu lub listę partnerów. Wszystkie zawarte w książce zasady i porady mają pomóc kobietom funkcjonować we współczesnym świecie, radzić sobie z innymi kobietami, które niekoniecznie są miłe przyjacielskie;)

Moje odczucia. Poradnik na pewno specyficzny, nie dla wszystkich. Nie każdej kobiecie przypadnie do gustu, bo należy on do tych bardziej odważnych. Czytając raz się śmiałam, a raz po prostu przyjmowałam do wiadomości. Niektóre fragmenty sprawiały, że poświęcałam chwilę na zastanowienie się nad sobą. Tłumaczka dostosowała książkę do polskich realiów, a przynajmniej było tak w wielu przypadkach (tytuły piosenek, ich treści, imiona i nazwiska sławnych osób są zarówno polskie, jak i zagraniczne), co jest dużym plusem. Muszę jednak przyznać, że jak rozpoczęłam czytanie z dużą ciekawością, tak skończyłam ze sporym dystansem. Była to dla mnie lekka lektura, dzięki której mam teraz ochotę na coś poważniejszego.  Być może pozwala ona na pozbycie się kompleksów czy dowartościowanie samej siebie, jednak nie czuję się tak do końca przekonana;) Jest szansa, że gdy ten poradnik zostanie przeczytany przez mężczyznę będzie on miał szansę wniknięcia w sposób myślenia kobiety i próbę jego zrozumienia. Ale czy jest tak naprawdę dowiemy się wtedy, gdy jakiś przedstawiciel płci przeciwnej zdecyduje się na taką lekturę;)

;*

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Feeria za wysłanie egzemplarze recenzenckiego.

10 komentarzy:

 1. Hmm, ciekawa pozycja ;) Do takich poradników należy podchodzić z dystansem, mi one kojarzą się z kącikiem porad w kobiecej prasie ;)
  Jestem ciekawa, co powiedziałby na to jakiś mężczyzna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie też jestem tego ciekawa i zastanawiam się czy nie podrzucić tej książki Mężowi;)

   Usuń
 2. Brzmi całkiem ciekawie, będę miała tę książkę na uwadze, gdy przyjdzie mi ochota na jakąś lekką pozycję. :)
  Zaprosiłam cię do zabawy na blogu, będzie mi miło, jeśli weźmiesz w niej udział. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dla mnie. Nie jestem suką i nie lubię takich :)
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja Ci bardzo zazdroszczę tej pozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pozostaje zapisać tytuł i czekać na możliwość przeczytania;)

   Usuń
 5. To nie książka dla mnie. Nie lubię poradników.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wyżej - ludzie mają różne upodobania książkowe:)

   Usuń

Copyright © Krokusowe Przemyślenia , Blogger